Риби

Риби (19. II – 20. III)

Среќата е во малите нешта. Во понеделник, Венера влегува во Лав и ви бара да ги забележите малите нешта. Во недела, ретроградниот Плутон влегува во Јарец и ви помага да се поврзете со својата заедница. Во текот на истиот ден, Меркур влегува во Близнаци и ви помага да се носите со своите силни емоции.

Работа

Немојте да бидете скромни, туку искористете ги можностите на најдобар можен начин, оваа недела. Ви се нуди можност да се покажете во најдобро издание, а другите ќе го ценат тоа. Се движите директно кон целта, а победата е ваша. 

Можен е стрес поврзан со надредените, но не обрнувајте премногу внимание на тоа. бидете упорни и покажете дека имате самодоверба. 

Љубов

Рибите кои се во врска, оваа недела ќе имаат поголема можност да поминат време со пријателите. Сакате да направите баланс меѓу љубовта и пријателствата, а оваа недела ќе успеете во тоа.

Слободните Риби би требало да се ослободат од својата срамежливост и да бидат подиректни. Можен е почеток на врска, која ќе започне тајно. 

Здравје 

Ви годи пешачењето. Движете се повеќе. 

Јуни ви носи интензивни моменти, но и магија.

Работа

Јуни совршено им одговара на родените во овој знак. Не постои ништо што може да ве спречи на патот кон успехот. Еден Лав или Овен се прилично амбициозни покрај вас, но добро би било да ја искористите нивната поддршка. Имате потреба да воспоставите ред во вашето работење, но имајте на ум дека не можете на другите да им кажувате што да прават. Големи се шансите да добиете добра понуда или пак некакво ветување од Стрелец или Шкорпија.

Љубов

Овој месец, вашите соништа се остваруваат на ова поле. Ако сакате да бидете сами и слободни, тоа е ваш избор, но постојат и многу добри кандидати за љубов околу вас. Жените родени во овој знак ќе бидат подиректни од мажите. Мажите Риби ќе покажуваат карактер и ќе успеат така да привлечат многу интересна личност покрај себе.

Зафатените Риби уживаат во љубовта овој месец. Ништо не може да ви ги наруши мирот и хармонијата.

Здравје  

Чувајте го својот душевен мир.

 

Вие сте борец, а оваа година го покажува токму тоа. 

Родените во овој знак ќе имаат успешен и свеж почеток на годината кој ќе им дојде одлично. Ова е и период кога ќе утврдите кои се вашите способности и колку можете и умеете. Марс ќе ви ја покажете вистинската страна на работите и ќе ве подготви да бидете силни, но и успешни. 

Новата година ќе биде среќна и динамична за родените во овој знак. Имате одлична среќа во март и април. За родените во овој знак, ова може да е година на интроспекција, медитација и соништа. Освен тоа, бидејќи 2023 е добра за комуникација, ќе можете да ја најдете и љубовта за која долго сонувате.

Вашиот отворен ум ќе успее да отвори многу можности. Можно е да пронајдете нова работа или пак да дојдете до унапредување на работното место. Планетите ви најавуваат мали предизвици и препреки, но ова навистина ќе биде незаборавно убава година за вас.

Оваа година ќе биде успешна и просперитетна за вас со повеќе финансии од претходната година. Кога Сатурн ќе биде активен меѓу март и април, важно е да успорите малку и да одморите. Ова е и одличен период кога можете да направите ретроспектива на тоа што се случило, но и план за натаму.

Вториот дел од годината ви носи силен фокус на здравјето. Јупитер ќе биде активен, а бидејќи тој е владетел, вашето здравје ќе се подобри. Но, треба да сте внимателни со влијанието на Раху бидејќи оваа планета може да ве натера да се оддалечите од другите, што не е секогаш добро за вас.

Љубов

За слободните Риби, љубовните почетоци ќе бидат како од бајка. Дури и да имате богат распоред и многу обврски, вие секогаш ќе наоѓате време за љубов. Тоа ќе ви помогне и подобро да се поврзете со оние кои ви се допаѓаат, но и да ги запознаете подобро и да утврдите дали се вас или не. Не се грижете за ништо, бидејќи оваа година ќе биде подобра од претходните на ова поле.

Љубовниот хороскоп ви носи голема можност да почнете љубовна врска или пак смирување со личност од минатото. Но, ако го посакувате тоа, еден од вас ќе треба да биде многу храбар за да го иницира повторното спојување. Вашите пријатели ќе ви бидат голема поддршка ако ви е потребен совет или пак некој само да ве ислуша. 

Рибите кои се во врска ќе успеат да ги надминат проблемите кои се наталожени од претходно, но за тоа ќе треба да вложат посебен труд. Посветете се на саканата личност, дајте им поддршка и покажете им дека сте тука за нив. 

Оние кои посакуваат да стапат во брак ќе бидат среќни во тоа. Месеците јуни и јули се најдобри за понуда за брак или почеток н заеднички живот. Но, во одредени ситуации може да дојде до мешање од страна на родителите или конфликти, па затоа крајот на годината ги решава сите вакви ситуации.

Финансии

Во 2023 самите ќе си ставите притисок дека треба да заработувате повеќе од 2022, а тоа ќе биде успешно за некои од родените во овој знак. Сепак, на полето на финансиите важно ќе биде да имате некого на кого ќе можете да се потпрете и кој може да ви даде стручен совет. Со движењето на Марс низ вашата куќа на финансии, ќе научите како парите би можеле да ви бидат корисни на долг рок. Така ќе го научите и концептот на штедење и инвестиции и со задоволство ќе ја практикувате ваквата навика до крајот на годината.

Сатурн би можел да предизвика административни проблеми на почетокот на годината, а последниот квартал носи најдобри можности на ова поле. Ако посакувате да купите имот, периодот меѓу ноември и декември е најдобар за ваков потег. 

Важно е само да не трошите многу на работи кои не ви се потребни и да ја научите златната средина. Не морате да штедите премногу, но само носете свесни одлуки за тоа што ви е важно во животот. 

Кариера

Некои Риби се загрижени за промена на нивното работно место. Но, само длабоко вдишете и подгответе се за оние предизвици кои ќе ве однесат кон една голема и важна одлука. Ако се решавате да дадете отказ во првите месеци, се препорачува да размислите добро и да ги имате предвид своите професионални цели. Ако нешто ви недостасува, пробајте да утврдите што е тоа.

Кариерата некогаш ќе ви биде на последно нешто, не дека не е ви е важна, туку бидејќи некако со леснотија ќе го добивате она што го сакате. Унапредувањата и покачувањата на платата ќе бидат тука за сите оние Риби кои беа вредни и работеа напорно во текот на изминатите години. Со вистинската стратегија, вие можете да постигнете што и да посакувате оваа година.

Здравје 

Првиот дел од годината може да ви донесе мали потешкотии во однос на здравјето. Ќе бидете задоволни со вашиот живот, што е одлично, но ако се појават мали здравствени проблеми, не ја одложувајте посетата на лекар. 

Ако се соочите со мал пад на енергијата, излезете на свеж воздух, практикувајте вежби за дишење и хранете се поздраво. 

Некои претставници на овој знак би можеле да се соочат со проблеми со очите, па затоа посетата на лекар е задолжителна. 

Хороскоп по месеци

Јануари: Овој месец, планетите ви помагаат да ги избегнете непријатните изненадувања и да ги привлечете вистинските луѓе до себе. Во оваа поволна клима ќе ги имате сите шанси кои ќе ви донесат остварување на желбите, а тоа ќе ве направи среќни. Во љубовта би можеле да имате проблем да ги изразите своите чувства, но благодарение на Венера ќе успеете да го надминете тоа и да ја покажете љубовта на свој начин.

Февруари: Овој месец ви носи околности кои ви овозможуваат исполнување на вашите проекти. Вашата личност привлекува вистински луѓе во вистинско време. Со помошта на Венера, се враќа и вашата верба во љубовта, што значи дека ако сте сами, им давате шанса на новите личности во вашиот живот.

Март: Во текот на март, Сатурн би можел да биде малку строг со вас, но ве поттикнува да се посветите на своите амбиции и да ги развиете своите вештини. Заедно со Меркур, овие две планети ќе ве охрабрат да ги следите сите ситуации околу вас пред да донесете одлука.

Април: Април носи стабилна и смирувачка енергија во космосот и ви дава одлични моменти со луѓето на кои им верувате. Нивните идеи и предлози ве водат кон добри одлуки, а Марс ве поттикнува да се фокусирате на она што го сакате.

Мај: Вашата врска повторно добива ново значење. Некои личности кои си отишле од вашиот живот сега повторно се враќаат. Околу вас се луѓе кои имаат одлични намери кон вас, но некој ќе се потруди да ве збуни.

Јуни: Овој месец носи исполнување на желбите, бидејќи условите се подобруваат. Уран сугерира дека и вашиот секојдневен живот е исполнет со благослови, но ова е месец и во кој вашите напори ќе бидат наградени.

Јули: Љубовта цвета во текот на јули. Ако сте сами, ќе имате шанса да се заљубите во прекрасна личност, но ако сте во врска ќе уживате во поддршката и љубовта која ја добивате од партнерот. Не брзајте со своите одлуки.

Август: Продолжувате да се развивате во атмосфера која совршено ви одговара. Уран и Јупитер го поттикнуваат вашиот успех и напредок. Искористете ги можностите кои се пред вас. Не се обесхрабрувајте и не бегајте од ништо.

Септември: Ако се соочите со проблем во текот на овој месец, пробајте да направите анализа и да утврдите што довело до него. Можеби ќе ви се чини како нешто што не мора да го направите, но верувајте, ќе биде многу корисно за вас.

Октомври: Овој месец, планетите ви нудат можност да ги надминете границите на можното и да ги искористите своите таленти за да доживеете искуство кое ќе го збогати вашиот живот. Можно е да се мачите со своите чувства, без оглед на вашиот љубовен статус.

Ноември: Овој месец имате поволен ветар во грб кој ве турка да одите напред. Имате средства да го остварите тоа што го сакате, но и можност да ги отстраните сите блокади. Во љубовта, подготвени сте на компромиси и решенија кои се добри за сите.

Декември: Имате пад на волјата што се должи на мал замор акумулиран од целата година. Вашата интуиција е засилена, а вашите чувства се најдобар водич за тоа. Бидете внимателни, бидејќи мислењето на другите би можело да ви влијае.