Јарец

Јарец (22. XII – 19. I)

Работа

Ако не сте завршиле некои задачи, можно е да се соочите со барања од страна на надредените. Посветете внимание на оние задачи кои мораат да бидат завршени и да избегнете тие да се наталожат. Достигнувате клучен период во кој ве очекува голем успех, а наскоро стигнуваат и добри вести за нешто ново. 

Љубов

За оние кои се во врска, ова е период кога можеби лесно ќе се соочувате со непријатни ситуации, но исто така и лесно ќе ги решавате. За некои Јарци сепак доаѓа недела кога ќе успеат да решат некои проблеми и да имаат мирна недела. Во секој случај, најважно е да си бидете поддршка еден на друг. 

Слободните Јарци се замислени за иднината. Го анализирате своето искуство, своите цели но и своите додворувачи кои ги имате повеќе од вообичаено. Важно ќе ви биде оваа недела да дојдете до одговори на некои важни прашања. 

Здравје

Пад на енергијата. Потребен ви е и добар сон.

Работа

На 3 април, Венера се поврзува со Марс во Близнаци носејќи ви креативна и комуникативна атмосфера на работното место и можност да го постигнете она што го замислувате. Но, мрзеливоста ќе ве нападне на 9 април кога едноставно ќе морате да го прифатите тоа и да се оддалечите од работата колку што можете. Комуникацијата се подобрува веќе следниот ден кога ќе можете да разговарате за важни теми поврзани со финансиите и безбедноста.

Особено фокусирани на вашите проекти и нивно завршување ќе бидете околу 17 април. Тогаш е можно да надојдат и нови обврски и поголеми проекти кои навидум нема да ги сакате, но ќе ви донесат повеќе успех и приходи. Пристапете и на работата со добар фокус и физичка издржливост. Не ги туркајте на сила работите кои не одат, туку фокусирајте се на она што има предиспозиции да успее. Еден Бик или Јарец ќе ви помогнат многу со совети поврзани со работата.

Ако работите тимски, не ги наметнувајте своите ставови, туку погрижете се за својот дел од обврските. Верувајте во својата сила и сите ваши напори ќе бидат успешни. 

Љубов

Ако сте во врска, овој месец Сонцето во Овен ја осветлува вашата куќа на домот и семејството носејќи ви убаво чувство на сигурност. Ќе бидете среќни што минувате повеќе време со саканата личност и тоа ќе ве одмора од останатите работи во животот. Важен разговор поврзан со вашата иднина ве очекува на 2 април. 

Ако сте слободни, ќе треба да ја најдете вистинската фреквенција за комуникација со оние кои ви се приближуваат. Овој период ви носи многу интересни средби и познанства, но и заљубеност во личност која ненадејно ќе ја сретнете а и нема да ја познавате премногу. Можен е почеток на врска со личност родена во знакот Вага. 

Пробајте да поработите на оние работи кои ви пречат кај себеси и да го смените начинот на кој размислувате кога нешто ќе заврши или не оди според вашите очекувања. Овој месец носи голема лекција за вас.

Здравје

Потребен ви е активен одмор во природа. 

Работа

Годината која е пред вас е клучна за вашиот успех. До 22 март ќе ги преминете сите препреки, потоа ќе попушти притисокот и ќе ви биде навистина лесно. 

Доаѓа време и да го подобрите својот став кон себеси, но и ставот кон работата. Изминатите месеци како да се соочувавте со пад на самодовербата и песимизам. Но, сега е време да се промени тоа.

Љубов

На ова поле,  доаѓа целосна трансформација на односите. Ќе сфатите што сакате покрај себе и ќе се борите за тоа. 

Здравје

Можен е стрес и силен психички замор во текот на целата година.