Девица

Девица (23. VIII – 22. IX)

Што ви е потребно за да бидете сигурни? Квадратот на Венера и Нептун ви носи сигурност за да се нурнете во непознатото. Марс влегува во Шкорпија во сабота во вашата зона на комуникации, помагајќи ви подобро да комуницирате со другите околу вас. Слушнете ги што имаат да кажат, но следете го и говорот на телото.

Работа

Оваа недела ќе уживате во тоа што го работите, па задачите нема да ви се воопшто тешки. Но, освен работата некои дополнителни работи ви носат среќа, па затоа потрудете се да уживате во нив. Тоа може да ви помогне да најдете баланс во работата и да се чувствувате уште подобро. Користете го внатрешниот глас во комуникацијата со другите.

Некои ситуации од вас ќе бараат да најдете неконвенционални решенија. Останете трпеливи и стабилни, не паѓајте на зборовите на другите, ниту пак на предлабоки анализи кои нема да ве однесат никаде. Наскоро стигнуваат информациите кои ви се потребни, па ќе успеете подобро да се организирате.

Љубов

Ако сте во врска, ова е недела во која ќе се посветите на некои важни работи во вашата врска. Со партнерот сте во сјајни односи и врската се подобрува секој ден. Вашето расположение е оптимистично и тоа е одлично овој период. 

Слободните Девици можно е да анализираат, да се преиспитуваат, но и да дојдат до погрешни проценки. Сепак, привлечни сте за другите и многумина ќе покажат интерес за вас. 

Здравје

Сменете го начинот на исхрана.

Работа

Ова е период кој ви носи убави нешта на професионално поле. Голема е веројатноста поголем дел од месецот да бидете во центарот на вниманието и да бидете обожавани од вашите надредени. Ќе се менуваат многу работи на подобро, а за некои Девици доаѓа и до промена на работното место. Конечно работите ќе се придвижат онака како што вие посакувате. Ве очекува одлична соработка со земјените и водените знаци.

Сепак, ќе бидете во искушение прерано да започнете некои нови активности а ѕвездите ве советуваат да не го правите тоа. Почекајте поволен период или барем момент кога ќе ги имате сите информации и ќе можете да започнете. Ако се менуваат плановите, ништо нема да постигнете со тврдоглавост, туку најдобро би било да бидете тактични. Немојте да им коментирате на другите колеги, туку држете се на страна и бидете фокусирани на својот успех. 

Младата Месечина на 6 септември ви дава можност да се фокусирате на нови вештини и на личноста која сакате да станете. Овој месец ви носи и силен потенцијал да стекнете нови соработници на работното место, но и да ја подобрите својата позиција во тимот. 

Треба да бидете внимателни околу финансиите во периодот околу 27 септември кога Меркур е ретрограден. Не трошете многу, но не позајмувајте пари и не земајте кредити, исто така.

Љубов

Ова е важен месец за вас кој ви носи многу убави мигови.Венера ќе престојува во вашата шеста куќа на комуникација помагајќи ви да флертувате и комуницирате со леснотија и да привлекувате интересни луѓе околу себе. Сепак, ова е и ваша сезона, така што вие ќе блескате во сиот свој сјај. 

Оние кои се во врска, ќе се соочат со проблем околу 14 септември кога Марс влегува во вашата втора куќа на стабилност. Ова е период кога можеби ќе се чувствувате како да не сте доволно сакани и ќе бидете склони кон конфликти со саканата личност. Ќе комуницирате одлично во текот на целиот месец, но ова е период кој може да ја размрда вашата врска. Нема да бидете расположени да тактизирате и што и да направи саканата личност, ќе се чувствувате нападнато. 

Некои луѓе ќе се обидат да го контролираат вашиот живот што ќе направи дополнителни проблеми за вас, но на крајот ќе успеете да ја решите ситуацијата. 

Слободните Девици треба да прифатат повик од една личност која долго време ги кани на состанок. Можеби навидум не ви изгледа интересна таа личност, но ќе успеете да видите дека позади фасадата се крие некој кој може навистина да ви се допадне. Бидете внимателни околу полната Месечина на 20 септември кога можеби ќе го видите вистинското лице на личност која некое време се обидува да искористи трикови за да ве заведе. 

Здравје

Обрнете внимание на исхраната.

Работа

Оваа година ќе биде посветена на нешто што сакате да го правите. Трудот кој го вложувавте досега ќе се исплати, а веќе на крајот на мај ве очекува унапредување или соодветна награда. Сепак, тоа носи и поголеми одговорности, но и заработувачка.

На полето на финансиите, ќе треба малку да заштедите и да не се расфрлате толку многу.

Љубов

На ова поле, ова е многу важна година за вас. Конечно се враќа оптимизмот и веќе имате и поголема самодоверба. 

Ако сте во врска, повремено ќе се соочувате со недоумици и мали недоразбирања со саканата личност, но време е да бидете рационални и да утврдите колку од тоа е издржано, а што не е. Ве очекуваат убави денови со саканата личност, а ако сакате проширување на семејството, тоа и ќе се оствари.

Ако сте слободни, вашите критериуми ќе бидат повисоки па така ќе бидете и попребирливи во љубовта. 

Здравје

Витални сте, зголемете ја само физичката активност.