Близнаци

Близнаци (21. V – 20. VI)

Не мора да биде комплицирано. Квадратот Марс – Плутон во вторник ве поттикнува да излезете од својата сигурна зона и да сфатите дека ништо не е толку сериозно. Петочната врска Сонце-Меркур во вашиот знак го зајакнува вашиот ум на моќни начини. Венера влегува во вашата зона на приходи, давајќи ви големи можности за заработка и исполнување на вашите роденденски желби.

ЉУБОВ: Ако долго време сте заљубени, конечно ќе бидете решени да и ги изразите своите чувства, па каков и да е исходот, ќе знаете дека сте се обиделе. Покрај ова, уживате во сопственото друштво, кое може да го споделите со неколку блиски луѓе. Близнаци во врска, обидете се да ги разберете чувствата на партнерот, наместо да донесувате заклучоци врз основа на сопственото незадоволство и незадоволство. Не го осудувајте партнерот пред отворено да зборувате за тоа што ве мачи.

РАБОТА: Сегашниот планетарен аспект предизвикува расположение на длабока контемплација, што може да ве поттикне да размислите што навистина сакате од вашиот професионален живот. Планетите ви даваат можност да застанете и да размислите дали навистина сте поврзани со оние со кои ќе постигнете заеднички успех. Проверете ги деловните информации што ви доаѓаат, бидејќи некои може да се неточни.

ЗДРАВЈЕ: Дозволете си малку поудобен дневен распоред, пропуштете ден вежбање заради релаксација и уживање без конкретна акција.

Јуни е ваш месец, кој ви носи одлични можности за напредок.

Љубов

Сонцето свети силно во вашиот знак во текот на јуни, па затоа подгответе се за силна самодоверба, но и внимание од другите луѓе околу вас.

Можете да ја постигнете емоционалната јасност што ви е потребна преку поврзување со вашето внатрешно јас, преку медитација, саморефлексија, терапија. Разбирањето на вашите сопствени длабоки чувства и емоционални повреди ќе ви помогне да се движите низ сложеноста на сите врски и интеракции.

Ова е месец за негување на вашиот партнер и сите други блиски врски. Квалитетното време поминато со семејството и саканите ќе ги зајакне и продлабочи вашите врски, ќе го оживее чувството на припадност и поддршка и ќе ви донесе многу топли моменти и радост. Доколку преземате деловни проекти со вашиот партнер и други блиски луѓе, тие ќе бидат многу успешни, како и секое заедничко вклучување во заедницата и општествениот круг во кој се движите.

Работа

Во овој период можеби ќе почувствувате потреба да забрзате, но попаметно би било да забавите, советуваат ѕвездите, за да не скокате во нешто со големи надежи и потоа да откриете дека сте згрешиле. Околностите може да ве наведат да ги тврдите сопствените мислења и ставови, а дополнителното засилување на самодовербата придонесува за вашата убедливост. Водечката улога е на хоризонтот, а вашата способност да ги инспирирате и мотивирате другите ќе биде препознаена. Добар период е да преземете нови обврски и да вложите труд за да го реализирате вашето влијание.

Вашиот владетел Меркур влегува во Јупитер на почетокот на месецот што ви носи можност да ги наполните батериите и да ги покажете своите нови идеи. Искористете ја магијата на младата Месечина во вашиот знак за да замислите роденденска желба на 6 јуни. Чекајте го нејзиното остварување до полната Месечина во вашиот знак за шест месеци.

Работите доаѓаат на свое место на средината на месецот, благодарение на казимито на Меркур во вашиот знак на 14 јуни. Ова е одличен период да се изборите за она што го заслужувате и да ги поставите своите лични цели. Со почетокот на сезоната на Раковите, доаѓа одличен период да се посветите на темите поврзани со финансиите.

Здравје

Преиспитувањето на вашиот животен стил може да донесе промена кон поголема рамнотежа, здравје и ментална стабилност. Одржувајте ги сите аспекти на вашата физичка и ментална благосостојба, со урамнотежена исхрана, физичка активност, практики на внимателност, активности кои го предизвикуваат вашиот интелект, самонабљудување што носи подлабоко разбирање на вашите чувства и потреби. 

 

Ова е година на големи успеси!

Близнаците значајно ќе напредуваат во текот на оваа година, особено на полето на работата. Но, во одредени делови од годината, можни се одредени предизвици. Сатурн ќе се потруди среќата да биде на ваша страна, а особена поддршка ќе имаат оние кои се занимаваат со образование.

Не ги пропуштајте можностите да патувате во странство, бидејќи тоа би можело да ви донесе корисни резултати. Некои Близнаци ќе успеат да го сменат своето работно место во текот на 2024 година. Тоа би можело да се случи во периодот околу август. Оваа година ќе биде успешна за оние кои се занимаваат со трговија. Генерално, ќе бидете посветени на напорна работа за да постигнете добар успех на полето на кариерата. Ќе успеете и порано да отплатите некој долг поврзан со кредит.

Целата година е исполнета со убави моменти и изненадувања. Но, бидете внимателни и не им верувајте на сите луѓе, особено оние кои се нови во вашиот живот. Можете да очекувате и пораст на вашите месечни приходи, што ќе ви помогне да живеете подобро и да се препуштите на некои мали задоволства. Потребно е да водите сметка за здравјето на вашите родители.

Работа

Хороскопот за 2024 година укажува на нормален тек на полето на кариерата. Ќе морате да посветите целосно внимание на работите кои се добри за вашата кариера. Само на тој начин ќе успеете да дојдете до успехот кој го посакувате. Советите од вашите колеги се исто така корисни. Не одете по патот со пречки за да дојдете до успехот и не трудете се да се докажувате колку можете пред луѓе кои не го забележуваат тоа. Наместо тоа, фокусирајте се на оние задачи кои се важни и луѓето кои се значајни за вашиот успех.

Ве очекува унапредување или позитивна вест во текот на периодот меѓу април и мај. Во овој период ќе биде ценет вашиот труг, а во тоа време би можеле да добиете понуда за работа од некоја угледна компанија.

Оваа година ви носи значајни успеси на полето на финансиите. Се создаваат нови можности за економска корист. Меѓутоа, ако планирате да го менувате домот или да ја проширите работата, ќе треба да штедите повеќе од вообичаено. Но, планетите ве советуваат да не трчате премногу по финансии, туку да бидете задоволни и со она што ви доаѓа, а е повеќе од добро.

Крајот на годината носи одлични можности за напредок, а ќе се подобри и вашиот статус на работното место.

Љубов

Оваа година ќе биде посебна за вашиот љубовен живот. Ќе успеете да уживате во сите мали љубовни моменти во текот на целата година. Близнаците кои се во врска ќе бидат среќни во текот  на целата година, а некои ќе се одлучат да ја однесат врската чекор подалеку и да почнат заеднички живот или да се решат за брак.

Близнаците кои се во брак ќе имаат одлична година, исполнета со љубов. Но, поради некои мали недоразбирања, во текот на годината вашиот однос би можел да ослаби, за што ќе треба добро да се потрудите да не излезе од контрола.

Оние кои се во потрага по љубов, би можеле да ја сретнат својата сродна душа во текот на август, а април е исто така поволен месец на ова поле.

Здравје

Здравјето ќе биде одлично во текот на целата година, но на периоди ќе треба да обрнете поголемо внимание бидејќи би можеле да се соочите со мали здравствени проблеми. Некои Близнаци ќе имаат проблеми со кожата, па затоа најдобро е да посетите дерматолог.

Одржувајте го вашето здравје и не заборавајте на физичката активност. Ако во одредени периоди од годината, стресот ви претставува проблем, најдете начин како да го победите пред тој да ве победи вас. Останете дисциплинирани, тоа е најдобриот совет за вас.

Хороскоп по месеци

Јануари – Имате чувство дека некој ја ограничува вашата слобода. Меѓутоа, тоа не ве спречува да бидете тие што сте. Само продолжувате напред. Овој месец ви носи шанса да се отворите кон нови можности во вашиот живот. Вашиот љубовен живот исто така не запира. Сакате да внесете романса во вашата врска и тоа ви оди од рака. Ако сте сами, ќе сретнете нова личност која ќе внесе радост и возбуда во вашиот живот.

Февруари – Планетите ви помагаат да го постигнете зацртаното, а ви се отвораат и нови хоризонти кои посакувате да ги истражите. Имате добар пристап и добри намери, а тоа е одлично и ценето од страна на колегите. Ова е месец во кој ќе постигнете многу, а за некои Близнаци може да донесе и промена на работната средина. Саканата личност се труди да се прилагоди на вас, но и двајцата знаете дека се менувате.

Март -  Во овој месец ви се отвораат нови врати. Можете да ги надминете сите потешкотии. Одвојте време да го исправите она што може да се исправи и подобрете ги односите со колегите. Имате многу средби, но и многу проекти кои чекаат на вас. Во љубовта, се чувствувате како да сте на седмо небо, без оглед на вашиот љубовен статус.

Април – Некако се држите до минатото, но и самите знаете дека треба да пуштите некои работи да излезат од вашиот живот за да направат место за нови. Имате поддршка од пријателите, а благодарение на нив ќе успеете да го вратите своето добро расположение на крајот на месецот. На моменти ќе се соочувате со предизвици, но вие сте силна личност која може да ги надмине сите пречки.

Мај – Заборавете на минатото и дајте и приоритет на сегашноста. Тоа ќе и даде сила на вашата љубовна врска, а на слободните претставници ќе им помогне да излезат од кругот на минатото и да пуштат нова личност во животот. Оние кои се сами би можеле да се соочат со одредено чувство на празнина. Ако сте во врска, вашата врска нема да биде здодевна.

Јуни – Имате верба во себе и во своите квалитети и се чувствувате незапирливи. Охрабрени сте да уживате во животот во целост. Со оваа оптимистична и позитивна енергија, вие можете да постигнете многу. Преземете одговорност за некои работи во вашата врска. Вашиот однос се подобрува благодарение на доброто влијание од планетите, но некои работи зависат и од вас самите.

Јули – го откривате најдоброто од себе во текот на овој месец. Добивате нови можности. Активни сте, атрактивни и подготвени да делувате. Тоа ве прави омилени на работното место, но и во останатите полиња. Успевате да ја најдете виталноста која ви носи шарм во животот и тоа ви е доволно, овој месец.

Август – препознати сте и ценети за она што сте, а тоа ви значи. Ако сте соочени со конфликти, паметно би било да ги расчистите односите и да излезете од замрсените ситуации. Во љубовта, лесно ги заведувате другите, но важно е да одлучите што вие сакате. Благодарение на позитивната енергија, вашата љубовна врска доживува убав период во кој постојано уживате со саканата личност.

Септември – Имате можност да се посветите на градење добар однос со другите околу вас. Вашите вештини се ценети и барани. Ако се соочите со некаков ризик или опасност, најдобро би било да ги избегнете, не морате да се соочувате со нив. Благодарние на целата енергија во текот на месецот, ќе се чувствувате среќно и опуштено. Не дозволувајте честите промени во расположението да влијаат на вашата среќа.

Октомври – Имате доверба во себе и својата иднина. Одлучни сте и уживате во животот со сите негови добри и лоши страни. Вашата самодоверба е видлива за луѓето околу вас, што привлекува многу внимание. Но, тоа ви годи во текот на овој месец. Во љубовта, вашиот партнер е воодушевен од вниманието и тоа само го продлабочува вашиот љубовен однос. Во оваа атмосфера, можете да помислите дека сè е можно, но останете разумни.

Ноември – доаѓаат многу нови шанси. Вашиот живот е организиран поинаку, но тоа е одлично. Односите со другите се пријатни, а имате можност да запознаете нови личности кои во вашиот живот се наоѓаат со причина. Имате поддршка од саканата личност, а тоа ви носи убава енергија. Оние кои се сами се заинтересирани да ја најдат својата сродна душа, но како никој да не е доволно добар за нив во текот на овој период.

Декември – Имате можност да започнете некаква нова работа или пак врска. Ова е одличен период за нови почетоци. Ситуациите ви помагаат да го откриете својот потенцијал. Вашата љубов е насочена кон нови перспективи и обогатена со начин на живот кој ги отстранува сите ограничувања. Нагласен е вашиот оптимизам.