Хороскоп: Колку секс да очекувате и со кого во 2017-та?

Кој ќе „падне“ на тој ваш стил во 2017-та и колку секс авантури ќе ви донесе?

Овен

Креветот нема да биде ваше омилено место за секс оваа година. Повозбудливо ќе ви биде тоа да го правите на брзина, пример во тоалет или во автомобил. Либидото најизразено ќе ви биде во јануари, февруари, мај и август и сигурно ќе пронајдете личност која ќе ви го засити сексуалниот апетит. Нема да се штедите ни од вонбрачен флерт, а може и да прифатите понуди од зафатени личности.

Најлуд провод ќе доживеете со Близнаци. Силната физичка компатибилност може да донесе и до емоции.

Избегнувајте секс со Девици, може да зажалите. После првиот бакнеж ќе забележите дека таму нема хемија.

Бик

Ќе сакате да имате секс по вкусна вечера, со омилена музика, а ако пронајдете личност која точно знае каде да ве допира, нема да останете на една средба. Ако сте во брак или долга врска, излезете од спалната соба и иницирајте секс надвор од неа. Најмногу секс очекувајте во јануари, февруари и ноември.

Ќе ви биде лудо и незаборавно со Риба. Совршена комбинација за нежност, страст и мазење.

Избегнувајте Стрелци. Можеби ќе очекувате премногу, па набрзо ќе почнете да се чувствувате како објект кој служи за задоволување на неговите потреби.

Близнаци

Ова е ваша година за секси авантури, бурни ноќни проводи и нови познанства. За да прифатите физички контакт, спротивната страна ќе мора да ве воодушеви со духовитоста и интелигенцијата. Повеќе од можно е оваа година да се поврзете со личност помлада од вас, а највозбудливите месеци ќе бидат мај, јули и ноември. Ако сте во брак, брачната монотонија не ја пополнувајте со афера, посебно не во месец јануари.

Во близина на Овен ќе ја губите самоконтролата. Подготвени ќе бидете на сè, па и по цена да изгубите нешто што ви е мило.

Избегнувајте контакт со Јарци. Со своите големи очекувања и побарувања ќе ви го задушат интересот.

Рак

Најкреативни сте во сексот кога сте сакани и кога сакате. Но, оваа година може да се изненадите од себе и да се препуштите на нова авантура. Ќе бидете заслепени од личност која ќе ви пружи само повремена нежност. Со неа ќе сакате да пробате нови сексуални предизвици. Во последните два месеци во годината очекувајте најголеми еротски доживувања.

Секси дружењата со Стрелец ќе ви ја подигнат енергијата и самодовербата. Тој ќе знае како да ве остави без здив.

Колку и да ви е привлечна некоја Вага, имајте на ум дека со неа ќе се чувствувате само искористено.

Лав

Оваа година може да добиете на лотарија во случајни средби, секси допишувања, како и на кратките патувања. Во вашиот сексуален живот нема да недостасува драма и возбуда. Во текот на оваа година најдобро ќе си поминете во февруари, август и октомври. Во јануари може да паднете на сексапилот на некоја личност која ќе ги исполни вашите секс фантазии, но внимавајте со вљубувањето.

Мирисот, одот и гестикулациите на некој Рак ќе ви го подигнат нивото на хормони. Летото може да ви донесе и нешто повеќе со него од секс.

На се впуштајте во врска со лица во брак, посебно ако се во знакот на Риби. Добриот секс нема да биде доволен.

Девица

Оваа година ќе ги усовршувате вашите секс вештини, додека партнерот не ве пофали. Немате проблем да отидете чекор подалеку, па оваа година може да пробате секс со повеќе лица или интимно дружење со некоја постара личност. Оваа година најсреќен ќе ви биде јануари, но ништо помалку возбудливи нема да бидат и септември и октомври.

Дефинитивно паѓате на Скорпии и така ќе биде и оваа година. Освен што ќе го достигнете врвот повеќепати, ќе се разбудат и емоции.

Со Лав може да се впуштите во нешто што ќе почне со добар секс, но долгорочно ќе се претвори во емотивно уценување.

Вага

Долгото заведување и двосмислените допишувања ќе ви ја одбележат оваа година. Сексот повеќе ќе сакате да го наречете водење љубов и нема да се палите на грубост и директен пристап. За среќа, годинава ќе уживате во многубројни понуди. Секс нема да ви недостасува, освен ако самите така не одлучите. Во февруари може да скршнете и да се впуштите во вонбрачна афера. Ерупција од страсти ќе доживеете од септември до крајот на годината.

Бикот со само еден допир ќе може да ви ја покачи температурата. Заради средби со него ќе ставите сè на коцка.

Ако се впуштите во секс авантура со Лав, ќе зажалите. Ќе имате впечаток дека сте искористени.

Скорпија

Како и секоја претходна година, така и оваа нема да имате табуа и ограничувања. Физичкото задоволување ќе достигне нови граници. Лесни сте за освојување, посебно во јануари, кога ќе мора да се трудите да го совладате либидото. Може да одржувате паралелен однос до март. Дека не е сè до сексот, ќе сфатите во втората половина од годината.

Физичката страст со Вага ќе мора да биде чувана во строга тајност, и тоа дополнително ќе ве возбудува.

Водолијата ќе ве остави разочарани бидејќи нема да сака да оди до крај. Не правете ништо механички и без возбуда.

Стрелец

Ако изминатата година се фалевте со секс авантури, оваа година ќе бидете повнимателни. Бидете промислени за да не се најдете во ризични ситуации. Во февруари ќе имате сексуален однос од потреба да го задоволите егото. Сексот со странец ќе ви го разубави летото. Повторната средба со личност од школските денови може да се претвори во бурна ноќ.

Пристапот и интелигенција на една Водолија ќе ви биде привлечна и без многу размислување ќе завршите во кревет. Нема да зажалите.

Недостатокот на компатибилност со Бик ќе ве натера да ги прекинете односите. Ќе ви биде тешко бидејќи имате многу заеднички интереси.

Јарец

На прв поглед ќе бидете дистанцирани и внимателни, но ако ве допрат на вистинското место во вистинско време, очекувајте ерупција од задоволства. Ја почитувате моногамијата, но сексуалните олуи ќе ве совладаат во јануари. Случајните средби на патувањата лесно ќе завршуваат во кревет. Сексуално прекршување на правилата може да се случи и во февруари, кога ќе преземете голем ризик.

Во кревет ќе ви бидат компатибилни сите знаци. Сè ќе тече спонтано и нема да мора да се трудите за да ја разбудите страста.

Единствено може да ве навреди некој Овен, кога на многу некултурен начин ќе ви понуди секс, но сепак, и тоа може да го прифатите од љубопитност.

Водолија

Потребна ви е ментална стимулација за некој да ве одведе во кревет. Сексот оваа година ќе започнува исклучиво со комуникација. Годинава ќе склучите пријателство со бенефиции кои ќе знае како да ве стимулира, па големи се шансите да ги прегазите принципите. За многу еротски случки подгответе се во јануари и февруари.

Кога Вагата ќе ве допре, потполно ќе се изгубите. Нема да може да ја одбиете.

Може да ве привлече и еден Рак, но ако се впуштите во сексуални односи, имајте на ум дека нема да има ништо без љубов. Тој ќе бара повеќе.

Риби

Возбудувањата годинава ќе почнат уште во јануари. Венера и Марс во вашиот знак ќе ви овозможат многу секс кој ќе ве доведе до заљубување. Ништо помалку динамичен нема да биде и февруари, кога сексот за вас ќе биде начин да стигнете до некоја друга животна цел. Личностите кои ќе ги привлекувате оваа година ќе ве опсипуваат со подароци.

Во прегратките на Лав ќе заборавите на сите околу себе. Ќе му дозволите да си игра со вашето тело, додека вие уживате.

Сексуалниот стил на Близнаците се разликува од вашиот, затоа избегнувајте ги. Тој сака да зборува за време на сексот, додека вие само да молчите и фантазирате.