Непознато лице ограбило филијала на „Македонски пошти“ на ул. „Гоце Стојчевски“ во Скопје вчера околу 13 часот.

Лисето со закана со огнено оружје од вработената го одзел прометот и го напуштил местото на настанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот.