Рецепт за леб која се подготвува со јогурт, а кој на тестото му дава беспрекорен вкус.

СОСТОЈКИ:

2 јајца

2 дл јогурт

230 гр брашно

130 мл сончогледово масло

1/2 прашок за пециво

1 лажичка сол

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Со миксер разматете едно јајце и една белка, додајте јогурт и 130 мл масло. Во оваа смеса додајте 230 гр меко брашно, прашок за пециво, сол и сè измешајте со миксер на најмала брзна.

Плех со големина од 20х30 см премачкајте со масло и посипете со брашно, па ставете ја смесата. Премачкајте со разматена жолчка и печете во загреана рерна на 230 степени околу 15 минути.

Уживајте!