Жителите на населбата Мичурин во текот на вчерашниот ден беа вознемирени поради пожар кој избувна во станбена зграда. Засега не е познато како настанал пожарот, а пламените јазици зафатиле стан.

Противпожарната бригада веднаш пристигнала на местото на настанот.

Повеќе детали се очекуваат денеска околу материјалната штета и евентуално повредени лица.

ФОТО: Телеграф