Голем потег на Антиќ: Перо исполни сон на деветгодишно момче

Перо Антиќ освен што е голем кошаркар е и голем човек, а тоа го докажа со неговиот последниот потег.

Македонската гордост на полувремето во натпреварот против Цедевита својот дрес со потпис го поклони на деветгодишното момче Лука Ивезиќ кој боледува од церебрална парализа.

Како што пренесуваат медиумите во Србија, нашиот кошаркар заедно со момчето ја прославил победата.

cheap nike air max 90