Ѓорче Петров останува без зеленило

Ветуваа зеленила, а направија масакр на дрвјата. Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов за дрвата очигледно се грижеше само пред ибори. Откако стана татко на градот, доволува пред негови очи да се прави пустош на зелените површини, пишува Курир.мк.

Денес “жртва“ на негрижата се дрвата во скопско Ѓорче Петров.