(Фото) Велосипедист прегазен кај „Сити Мол“

Велосипедист се здоби со повреди, откако во него удри автомобил на улица „Љубљанска“ кај трговскиот центар „Сити Мол“.

Во близина на местото каде што е паднат велосипедистот има два пешачки премини, но засега не е познато каде бил удрен велосиепдистот, објави „Макфакс“.

Повеќе детали се очекуваат од МВР.

ФОТО: Макфакс