Фото: Стинг му честиташе на Вардар за победата

Познатиот пеач Стинг беше меѓу првите кој му го честиташе големиот ракометен успех на Вардар.

Тој пред почетокот на концертот во Скопје кој е закажан за вечерва, упати честитка за победата на Вардар.

Стинг доби дрес од македонскиот ракометен гигант на кој беше напишано неговото име.