Фото: Што остана од џипот на Шекеринска по несреќата

Заменик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска, која била во еден од автомобилите кои учествуваа во сообраќајна несреќа утрово околу девет часот на автопатот кон Гевгелија, ја потврди информацијата.

-Се уште сме тука, на местото на несреќата. За среќа сме добро, но девојката што удри во нас е повредена. Поради изградба на автопатот, во функција е само една лента, но девојката која што удри во нас, од спротивната страна, се обиде да претекнува, па удри во заштитната ограда, а потоа и во нас, изјави Шеќеринска за „Фокус“.

На интернет протекоа и фотографии од оштетениот автомобил во кој се наоѓала потпретседателката на опозицијата за време на несреќата.

new nike air max 2019