Навивачите на Вардар во одлична атмосфера пред Ланксес арената во Келн го чекаат почетокот на мечот со Монпелје.

Фановите на Вардар се забавуваат пред почетокот на натпреварот против Монпелје, шампионите ќе ја имаат поддршката од својата армија која треба да биде ветар грбот на ракометарите.

Натпреварот помеѓу Вардар и Монпелје почнува од 18 часот. Целата галерија погледнете ја на МКД.МК.

Фото: Ристе Ѓорѓиевски, МКД