Пожар претпладнево избувнал во станбена зграда во Дебар Маало.

Противпожарните екипи се на терен и го гаснат пожарот кој неофицијално избувнал во стан на последниот пат. Засега нема информации за причините за настанувањето на пожарот и за евентуално повредени лица.

Наскоро очекуваме повеќе детали.