Фото: Филип Мирклуовски го посвети своето-ремек дело на Тоше Проески!

Средниот бек на македонската ракометна репрезентација, Филип Миркуловски го посвети фантастичниот гол на крајот на првото полувреме на трагично загинатиот Тоше Проески, големиот љубител на спортот, кој е роден на денешен ден.

Во продолжение погледнете го и видеото од ова ремек-дело на Миркуловски.

 

Гол/бод посветен нашиот најголем Тоше

Posted by Filip Mirkulovski on Monday, January 25, 2016

nike air max 1 sale