Попладнево во Келн се одржа традиционално дружење на ракометарите учесници на Ф4 турнирот во Келн со навивачите пред Ланксес Арената.

Дел од навивачите на РК Вардар се веќе пристигнати во Келн и ги бодрат ракометарите пред утрешниот прв важен натпревар.