Фото: Дрво смачка луксузен автомобил кај ТЦ Лептокарија

Силниот ветер во Скопје собори дрво кај трговскиот центар Лептокарија. Дрвото падна врз автомобил на паркингот, кој остана оштетен на целата предна страна.

Според денешната временска прогноза, ќе дува умерен до засилен повремено јужен ветер, кој на места ќе достигнува брзина до 80 км/час.

cheap nike free run 5.0