Физички нападнати двајца вработени на жичарата кај Водно

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 19.20 часот Б.П.(45) од Скопје пријавил дека околу 15.15 часот на почетната станица на жичарницата Средно Водно тој и неговиот колега С.Е.(37) од Скопје биле физички нападнати од неколку лица.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.