Реал Мадрид со сите ѕвезди доаѓа во Скопје, Кристијано Роналдо кој беше неизвесен, ги спакува куферите и ќе биде дел од спектаклот на „Филип Втори“ Арената.

 Роналдо на својот Инстаграм објави дека тргнува за Македонија.