Евтино, брзо и лесно: Колач со пудинг и биксвити

Ова е нешто едноставно, лесно и брзо: 

СОСТОЈКИ:

1,5 л. млеко

100 гр. чоколадо за готвење

4 пудинзи со чоколадо

8 лажици шеќер

30 гр. бисквити

2 ванилин шеќер

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Во малку од млекото се мешаат пудинзите со шеќер и се ставаат заедно со ванилин шеќер во преостанатото млеко да се варат.

Се додава и искршеното чоколадо и се меша да се стоп.

Се кршат бисквитите, па се ставаат во пудингот.

Се става во калап или корпи, па се лади.