Еуро 2020: Лавовската битка заврши со пораз од репрезентацијата на Чешка

Во крајно неизвесен и напнат натпревар Македонската репрезетнација вечерва не успеа да ги совлада ракометарите на Чешка во вториот натпревар до Европското првенство во ракомет.

На полувремето од овој натпревар Македонија имаше предност од 11:9 и со овој резултат нашата репрезентација постави историски рекорд.

Во вториот дел од натпрварот, Чешките играчи успеа да ја надминат разликата и да победат со два гола разлика.

Натпреварот заврши со разочарување на лицата на Македонските репрезентативци и ветување дека следниот ќе се борат многу подобро и многу повеќе, за кого: За Македонија!