Екстра брз и едноставен чоколаден колач!

Состојки:

3 чаши кисело млеко

3 чаши шеќер

3 чаши брашно

3 лажици какао

1 лажичка сода бикарбона

1 лажичка прашок за пециво

Подготовка:

Соединете  ги сите  наведени  состојки во  глатка компактна маса.  Префрлете ја смесата во  тепсија обложена со  хартија за печење. Печете 30-ина минути во  загреана рена на 200 степени.

Печениот колач исечете го на коцки и прелијте  со  сируп од:

15 лажици млеко

13 лажици шеќер

125гр маргарин

200гр млечно  чоколадо

Сето ова пробарете го и  топло прелијте го преку  исечениот колач.

air max 90 essential sale