Експлодира подметната бомба под џипот на познат скопски угостител (ФОТО)

Запален џип вчеравечер ги вознемири скопјани. Како што јавува порталот ДоказМ, станува збор за подметната бомба под џипот на сопственикот на познатиот ланец за брза храна Вили.

Порталот повикувајќи се на информации добиени од сестрата на сопственикот, познатата водителка Мелита Ракичевиќ пишува дека семејството се сомнева дека станува збор за напад на позната група која подолг период им барала рекет и се заканувала. Од полицијата се уште нема официјални информации за случајот. 

air max 90 essential sale