ЕКСКЛУЗИВНО: Ново видео за промоција на Скопје за Супер Купот (ВИДЕО)

Градот Скопје е подготвен за одржувањето на УЕФА Супер Купот кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“. На овогодинешниот Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. За таа цел изработивме промотивно видео на англиски јазик чија цел ќе биде информирање на туристите и промовирање на убавините на Скопје. - ова денес на својот фејсбук профил го објави Коце Трајановски, градоначалникот на Скопје.

Главен лик во видеото е познатиот глумец Гораст Цветковски кои на свој специфичен начин ги доловува убавините на Скопје:

 

УЕФА СУПЕР КУП 2017

Градот Скопје е подготвен за одржувањето на УЕФА Супер Купот кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“. На овогодинешниот Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. За таа цел изработивме промотивно видео на англиски јазик чија цел ќе биде информирање на туристите и промовирање на убавините на Скопје.

Posted by Коце Трајановски on Thursday, July 20, 2017

Споделете го видеото за вашите пријатели од светот да видат колку е убав нашиот град :)