ЕХФ го најави учеството на Вардар на Ф4 во Келн (Видео)

По втор пат во својата историја, РК Вардар ќе биде дел од завршниот турнир на најдобрите четири екипи во Келн.

Долг беше патот до полуфиналето, откако црвено-црните завршија на првото место во најсилната група, со што обезбедија директен пласман во четвртфиналето.

Таму по голема борба во двата натпревари успеавме да го елиминираме тимот на Кил. ЕХФ направи специјално видео за Европскиот шампион и го најави нивното учество на Ф4.

Видеото погледнете го ТУКА.

cheap nike air max 90