ЕХФ ги прогласи вардаровите фанови за број еден (ВИДЕО)

Вардар го покори европскиот првак благодарение на маестралната и добро препознатлива атмосфера за која се задолжени фановите на „црвено-црните“.

Фановите на Вардар се број еден за шестото коло од Лигата на шампиони. Одличната атмосфера во саботата вечер не се заборава, а токму затоа ЕХФ ги прогласи навивачите на македонскиот тим за број еден.

Дел од атмосферата на дуелот со Келце може да видите ТУКА.  

cheap nike free run 5.0