Едноставна, а убава торта што не се пече: Ресана торта

Добро познатата торта со ресана која се подготвува многу брзо и што е најважно, е БЕЗ печење!


Потребно:

  • 1 кгр. ресана
  • 200 гр. млеко
  • 200 гр. исечкани ореви
  • 250 гр. путер
  • 2-3 лажици рум
  • 300 гр. слатка павлака

Исечкајте ги ресаните на четири дела и попарете ги со топлото млеко и путер. Потоа додадете ги исечканите ореви и малку рум.

Добиената смеса се обликува во вашата омилена форма. Целата торта премачкајте ја со изматената слатка павлака. По желба декорирајте ја со листови бадеми и рендано чоколадо.

Добар апетит и забавно готвење!

cheap nike air max 90