Две возила изгореа во Скопје

Минатата ноќ во скопско Сингелиќ изгореа две возила.

- На 20.02.2023 во 03.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Сингелиќ, скопско, настанал пожар во патничко возило „пежо“, сопственост на Е.Ј.(27) од с.Сингелиќ и патничко возило „бмв“, сопственост на С.Ј.(31) од с.Сингелиќ, информира МВР.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.