Понеделник 19.12.2016

МНТ

20:00/ „ТАРТИФ“ - ПРЕТПРЕМИЕРА 20:00

Рок Кафана Рустикана 2.0

21.00/ Неделна програма

*Понеделник – Камбек на New Indigo во 2.0 и еден малку по Jazzy понеделник. Старт после 21:00

*Вторник – Heineken Tribute Tuesday. Heineken 0,5 по промо цена од 100 денари и музика исклучиво од еден артист во периодот од 21:00 – 00:00.

*Среда – Blues & Whiskey Wednesday. In The Mood Blues Duo со најдобриот акустичен блуз перформанс во градот и 6 вида на виски по цена од 100 денари.

*Четврток – Кириличен рокенрол со Аудиоскопје после 21:30

*Петок – Вино и Гитари од 17:00. Афтерворк со Јован и Ташко во соработка со Тиквеш. Александрија Cuvee и Special Selection Oak Edition по цена од 600 денари за 0,75.
Класичен рокенрол со Ringroad со старт после 21:30

*Сабота – Македонски евергрини со Lili Chilli од 14:00 и Burger Happy Hours од 14:00 – 18:00. 20% попуст на сите бургери во овој период. R’n’R 101 со Ringroad. Кума и Црни акустично со старт после 21:30.

За инфо и резервации пишете ни во инбокс или свртете на 075 478 134

МКЦ

21.00/ Да го поздравиш и да ми го бациш

Последна изведба за оваа година.

Улоги – Бојан Кирковски, Симона Спировска, Ненад Митевски и Наташа Петровиќ
Режија – Билјана Радиноска

Вторник 20.12.2016

МНТ

20.00/ Премиера Тартиф

Автор: Жан Батист Молиер
Режисер: Галин Стоев

Улоги:
Тартиф – Драган Спасов
Оргон – Ѓорѓи Јолевски
Елмира – Даница Георгиевска
Клеант – Владимир Јачев
Дорина- Тања Кочовска
Марјана – Дарја Ризова
Дамис – Оливер Митковски
Госпоѓа Пернел – Катина Иванова
Валер – Никола Ацески
Господин Лојал –Александар Микиќ/Томе Витанов
Лоран и Полицаецот – Кире Ѓоревски
Флипот-Тања Ивановска
Слуги/Агенти:
Слободан Илиоски
Никица Јанковски
Антонио Китановски
Андреј Лалчевски
Филип Миленкоски
Kристијан Саздовски
Харис Салкоски
Матеј Стојковски

МОБ

20.00/Leb i Sol Symphony – Проштален концерт

Проштален концерт на Leb i Sol Symphony во МОБ.

Среда 21.12.2016

Public Room

21.00/ Food design & service

Јавна соба и Боттега Евенти ве покануваат на малку поинаква изложба!
Дизајн на храна и услуга, модуларни светлечки предмети, мебел и аксесоари на кои се сервира храна со стил.

Уживање надополнето со дј сет на Ивана Низамовска, за задоволување на сите сетила.

Драмски театар

20.00/ СЕКС ДРОГА И РОКЕНРОЛ

играат: Сашо Тасевски

автор: Ерик Богосјан

режија: Ристе Алексовски

Кантина

21.00/ Музичка Програма 21-25 декември

21 Среда – Zarkoteach (House Session) 21:00-00:00ч
22 Четврток – DJ LephonQ (Funk) 21:00-00:00ч
23 Петок – Two Cool Cats (Jazz,Rock&Roll) 18:00-01:00ч
24 Сабота – Duev & Co. (Live Jazz Jam) 21:30-01:00ч
25 Недела – Dime & Nikola (Live Jazz) 21:00-00:00ч

Продолжува на наредната страна.........