Две лица со пиштол му се заканиле на скопјанец во интернет кафе во Бутел

24-годишник од Скопје, пријавил дека во интернет кафе во населба Бутел, две лица со пиштол му упатиле закани. 

Случајот е пријавен вчера (28.11.2022) околу 23.30 часот во СВР Скопје, информираат од МВР. На 24-годишникот двете лица му се заканиле околу 20.30 часот. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.