Две лица се во болница по сообраќајката на патот Охрид-Ресен

МВР со детали за сообраќајката што се случи вчера попладне. 

На 23.05.2022 во 13.40 часот на магистрален пат А3 Охрид-Ресен пријавено е дека се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „цитроен“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од М.Е.(58) од с.Грнчари, ресенско во кое сопатничка била С.Е.(53) од с.Грнчари, ресенско, патничко моторно возило „голф“ со струшки регистарски ознаки, управувано од А.И.(40) од с.Мислодежда, струшко и патничко моторно возило „ауди“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Д.Г.(58) од Битола.

Сопатничката од првото возило С.Е. и возачот на третото возило Д.Г. се пренесени во Специјална болница „Св. Еразмо- Охрид“ каде им се констатирани повреди, а кај возачот на првото возило М.Е. во Општа болница Охрид се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид .