Две групи млади скопјани се степале во Градски парк

Масовна тепачка во Граски парк се случила вчера по полноќ. 

На 04.06.2023 во 01.30 часот било пријавено дека пред угостителски објект во Градскиот парк во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Р.Ц.(19), Е.Ц.(20), Ј.М.(21) и Ј.М.(21), од една страна, и Е.К.(19), М.М.(23), П.Ј.(20) и Т.Ш.(20), од друга страна, информираат од МВР.