Двајца скопјани се степале на плац во населба Хром

Вчера било пријавено дека на плац во населба Хром, физички се пресметале двајца Скопјани. 

Имено, случајот бил пријавен во Полициската станица Ѓорче Петров. 

-На 02.10.2022 околу 09.30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека на плац во населба Хром, Скопје, по претходно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Т.М.(55) и М.Д.(58), двајцата од Скопје - се вели во соопштението на МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.