Двајца скопјани нападнале Косовци во Градски парк

Викендов во Полициската станица Кисела Вода приведени се С.Љ. (21) и Д.М. (21), двајцата од Скопје, поради сомнение дека околу 15 часот во Градски парк кај езерце, физички ги нападнале Е.К. (24), Љ.К. (19) и М.Б. (18), сите од Косово.

Известен е Јавен обвинител. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.