Двајца насилници претепале 77-годишен скопјанец

Вчера на подрачје на Центар бил нападнат 77-годишен скопјанец.

- На 08.02.2023 во 10.30 часот во СВР Скопје, Ѓ.Ј.(77) од Скопје пријавил дека околу 09.30 часот на подрачјето на Центар бил физички нападнат од И.А. и С.А, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.