Двајца малолетници нападнати во Шуто Оризари

Двајца малолетници од Скопје биле физички нападнати од неколку лица. 

Од Министерството за внатрешни работи, информираат за деталите.

-На 05.12.2022 околу 14.30 часот во Полициското одделение Шуто Оризари било пријавено дека на подрачјето на Шуто Оризари, двајца малолетници од Скопје биле физички нападнати од неколку лица - соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот