Два неверојатни рецепти кои морате да ги испробате - 3 килограми помалку за 7 дена

Овие 2 пијалаци може да ги консумирате секојдневно ако сакате да ослабете 3 килограми за 7 дена. Потоа направете пауза од 7 дена.

Прв рецепт:

500ml вода

50ml јогурт

3 кесички црн чај

Лажичка цимет

Лажичка ѓумбир

Лажичка мед

Лажичка кари

Варете ја водата додека не зоврие, а потоа додадете ги сите состојки освен јогуртот. Кога течноста ќе се олади, во процедената течност додајте го јогуртот и промешајте.

Пијте наместо вечера и после тоа не јадете. Може да пиете само вода.

Вториот рецепт погледнете го на следната страна...

Втор рецепт:

80ml вода

170ml млеко

Лажичка ѓумбир

Лажичка цимет

Лажичка кари

Во врела вода додајте ги зачините, а потоа и млекото. Мешајте додека не добиете чиста течност.

Овој пијалак би требало да го консумирате пред спиење.

Внимание: И двата пијалаци не се препорачливи за трудници и за лица кои имаат проблеми со варењето или бубрезите.