Драма во скопска градинка: Едниот извадил нож, а другиот пиштол

Вчера околу 10:15 часот било пријавено дека во Скопје во детската градинка на улица „Рокомија“, настанала вербална расправија помеѓу 40-годишниот З.Џ.и Б.З., двајцата од Скопје. 

Потоа, според пријавеното, З.Џ. извадил пиштол, додека Б.З. извадил нож.

По преземени мерки  од страна на полициски службеници бил приведен З.Џ., при што кај истиот бил пронајден пиштол. Б.З. го напуштил местото на настанот, но по преземени мерки и активности е пронајден и приведен. 

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

new nike air max 2019