Драма во Скопје: Малолетник расекол со нож друго дете

Во 13,00 часот 59-годишниот Љ.Ф. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10,30 часот на булевар “Партизански одреди“ неговиот 16 годишен внук бил физички нападнат од страна на 15 годишен малолетник со кој се познавале, а истиот употребил и нож нанесувајќи му расекотина во пределот на левата рака.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

air max 90 essential sale