Драма во Скопје: Малолетничка крвава донесена во болница по кавга за момче

Во 20 часот и 20 минути во СВР Скопје било пријавено дека во Градска општа болница „8-ми Септември“ била донесена 17- годишна девојка од село Средно Коњари, скопско.

Девојката имала исеченици по левата рака и нога, кои според пријавеното и ги нанела Н.Н. по претходна расправија за момче.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.