Драма утрово во Сарај: Почнал да ги влече вработените во казино, интервенирала полицијата

Утрово во 02.30 часот во казино во Скопје, 40-годишниот Н.С.  од село Сарај, скопско, го нарушил Јавниот ред и мир на тој начин што започнал да влече за раце и облека двајца вработени во казиното.

Н.С. исто така, ги омаловажувал и навредувал и полициските службеници кои излегле на местото.

Лицето било приведено во полициска станица за понатамошна постапка.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

air max 90 essential sale