Домашен бурек, одличен за вашиот денешен појадок

Денес, заедно со Маја приготвуваме домашен бурек. Одлична идеја за саботниот појадок со семејството. 

Потребни состојки:

2 пакетчиња готови кори

300 гр mелено месо

1 главица кромид

Лук

Магдонос

2 лажици доматно пире

1 лажица шекер

Сол

Бибер

ФИЛ:

2 јајца

8 лажици брашно

1/2 шоља сончогледово масло

 1/2 шоља кисело млеко

1 свеж квасец

1 лажица шеќер Сол