Доаѓа прекрасна недела за три хороскопски знаци

Кои знаци ги очекува најубава недела?

Photo by Elina Fairytale:
 

Близнаци

Близнаци, сега кога вашиот планетарен владетел Меркур е сместен во Лав, а Венера влегува во вашиот знак на 11 јуни, вашиот сектор на комуникација и креативност е активиран, што значително  ви дава поттик на енергија што ви недостасуваше изминативе неколку недели. Сега прашањето е: Што да се прави со сета оваа енергија? Каде да се насочи?

Тоа е местото каде што стапува во игра младата Месечина во Рак. Имате рок до 15 јуни да ја искористите оваа плодна манифестациона енергија и да поставите јасни намери за тоа што би сакале да постигнете во следните шест месеци, особено кога станува збор за тоа како заработувате пари и како ги трошите, штедите и споделувате вашите ресурси.

Со Јупитер во вашиот знак за следната година, вие сте најсреќниот знак во зодијакот, што значи дека можете со поголема леснотија да ги манифестирате вашите желби. Затоа, не плашете се да го побарате она што навистина го сакате и да направите простор да го добиете порано отколку што мислите.

Рак

Рак, како се чувствувате по вашата годишна млада месечина? Ќе продолжиме да ја чувствуваме подмладувачката енергија на оваа месечина до 15 јуни и можеби веќе ќе почнете да чувствувате значителна промена во начинот на кој се движите низ животот. Овој портал на млада месечина ви влева подлабоко чувство на самодоверба, овозможувајќи ви да ги дешифрирате вашите вистински интуитивни нагони и да ги разликувате од вознемирените мисли. Ова е огромен успех на вашето патување за исцелување - одвојте време да го прославите вашиот духовен и емоционален раст.

Марс ги минува последните две недели во Бик во вашиот сектор на пријателството и социјалните мрежи. Ако сте сакале да лансирате производ или услуга, јавете се во вашата заедница или најдете ментори со кои можете да соработувате на одржливи и продуктивни начини. Нема потреба да брзате со лансирањето во текот на овие последни недели од сезоната на Рак, туку верувајте на патувањето и продолжете да се појавувате дури и кога сè уште не можете да ги видите резултатите. Речиси сте таму. 

Водолија

Водолија, вашиот партнерски сектор е осветлен оваа недела бидејќи Венера се придружува на Меркур во вашиот спротивен знак на Лав неколку недели. Ако сте биле малку повлечени во текот на првиот дел од сезоната на Рак, оваа недела ќе излезете од вашата дупка, спремни да дозволите вашата екстровертна страна да го преземе водството. Ова води до тоа да се забавувате повеќе отколку досега. Кажете „да“ на дружбите и авантурите со луѓето кои ви носат радост. Ова е идеална недела да не се сфаќате премногу сериозно, особено затоа што Сатурн, еден од вашите планетарни владетели, е ретрограден во Риби. 

Но, во исто време, бидејќи сме во последните две недели од транзитот на Марс во Бик, дел од вас не може а да не помисли на попрактични животни грижи како што се плаќање на сметките, штедење за пензионирање, расчистување на мината карма. или долг и да откриете како да го поедноставите вашиот животен стил за да не се чувствувате повлечени во неколку правци. Првата четвртина на месечината овој викенд може да ве натера да се чувствувате немирно - ако е така, ќе имате корист од учество во медитативни активности за да избегнете да дозволите анксиозноста да владее.