Доаѓа прекрасна недела за три хороскопски знаци

Кои знаци ќе бидат најсреќни оваа недела?

Photo by Anthony Tran on Unsplash

Лав

Марс официјално влегува во Лав, оваа недела. Затоа, Лавовите ќе се чувствуваат како победници. Ќе имате повеќе енергија од вообичаено, ќе бидете подготвени за предизвици и за исполнување на вашите соништа. Оваа недела ви носи и јаснотија, па така лесно ќе ви биде да се справите со нервозата или пак љубомората на другите луѓе. Некои претставници на овој знак би можеле да запознаат интересна личност. Тие ќе ви го украдат срцето на прв поглед.

Рак

Оваа недела ви носи одлична енергија. Месечината е во вашиот знак на почетокот на неделата, а со нејзината конјункција со Венера во вашиот знак, ова е одличен период да ги продлабочите љубовните односи со другите луѓе, особено на полето на љубовта. Но, бидете подготвени дека некои работи нема да се случат брзо, како што очекувате. Ќе морате да бидете трпеливи.

Девица

Ако сакате да ги убедите другите во нешто, тогаш оваа недела е совршена за тоа. Месечината се движи низ вашиот знак за време на викендот, па затоа не бидете изненадени ако имате неверојатно добра енергија. Ако барате љубов, не останувајте дома. Излезете и бидете меѓу луѓето. Со тригонот на Месечината со Јупитер, ова е и одлична недела на полето на финансиите.