Доаѓа прекрасна недела за 3 хороскопски знаци

Сонцето е во страствените, креативни и секогаш весели Лавови, така што сите знаци можат да очекуваат убава недела.

Сепак, ова ќе биде особено убава недела за 3 хороскопски знаци.

Овен – расположени сте за уживање

Никој нема да има подобра недела од вас, драги Овни. Сонцето е во вашата петта куќа на задоволство, креативност и романса, а вие уживате во тоа со целиот интензитет. Си давате дозвола да го направите тоа што секогаш го посакувате, а време е и оваа недела да заборавите на работата и стресот од неа.

Рак – се чувствувате посакувано

Не е случајност тоа што ви доаѓаат покани за дружби и љубовни состаноци од сите страни. Вие зрачите со самодоверба и сексапил и така ги освојувате сите луѓе околу вас. Луѓето сакаат да бидат во ваше друштво, а вие обожавате да сте центарот на вниманието оваа недела.

Лав – ова е ваша недела, ваш месец и можете да направите што ќе посакате

Ова е ваша сезона, драги Лавови. Не постои друг период во годината кога се чувствувате посамоуверено. Оваа недела ќе бидете поемотивни од вообичаено поради интензивната полна Месечина во вашата седма куќа на партнерства. Но, тоа не е ништо лошо. Само потсетете се колку сте сакани од луѓето околу вас.