Овните очекуваат брзи резултати, Биковите се слободоумни, Близнаците ги мачи стрес, Лавовите ги мачат главоболки.  

Ова е хороскопот за 9 август.

Овен

Работа – Го зголемувате темпото на работа и правите план на активности кои ќе ви помогнат побрзо да дојдете до целта. Сакате конкретни резултати, а ова е вистинскиот пристап.   

Љубов –Во вашиот живот се враќа личност од минатото, а не знаете тоа каде може да води. Изборот е вас.

Здравје – Солидно.          

Бик

Работа – Ако увидовте дека сте згрешиле, престанете да се правдате и поправете ги работите. Сепак, време е и за одмор.       

Љубов – Постојано ги одбивате добрите шанси . Ја цените својата слобода.    

Здравје – Одмарајте.               

Близнаци

Работа –  Пробувате да ги средите работите. Парите не ви претставуваат проблем, но се соочувате со проблеми со колегите.         

Љубов –Пробајте отворено да се поставите и да го доведете својот емоционален живот во баланс. Имате некој покрај себе кој ви значи.         

Здравје – Стрес.    

Рак

Работа – Ако се занимавате со приватен бизнис, работите се мошне лошо поставени. Имате многу идеи, но треба да се одлучите за една.       

Љубов – Премногу емоционално сфаќате некои од проблемите кои ги имате. Партнерот има силен став, а тоа не ви одговара.         

Здравје – Добро.    

Лав

Работа – Не сте од оние кои не знаат што прават, но пред другите делувате дека треба да донесете силна одлука што понатаму.           

Љубов – Ви се враќа личност од минатото. Внимавајте како ќе се поставите.    

Здравје – Главоболка.    

Девица

Работа  - Имате одличен план во однос на работата. Шефовите немаат никакви примедби, а вие сте среќни за тоа.

Љубов – Премногу сте скромни во однос на партнерот, кој сепак се однесува чудно и како да не ве почитува.

Здравје – Ослободете се од стресот.             

Вага

Работа – Имате многу можности за успех, но треба да изберете.   

Љубов – Немате лош став, но морате да останете доследни на себеси. Тоа тешко ви оди.              

Здравје – Нагласени проблеми со психата.         

Шкорпија

Работа – Немате јасен став, а тоа не е својствено за вас.          

Љубов – Ве привлекуваат необични типови на личности. Морате да го смените тоа.                

Здравје  - Добро.       

Стрелец                 

Работа – Работите беа претходни порано, но тоа не е причина за да очајувате туку да најдете соодветни решенија.  

Љубов – Во љубовта сте имале и подобри денови. Не се плашете од љубовта поради лошите искуства од порано.

Здравје – Болки во нозете.          

Јарец

Работа  -  Забушавате кога станува збор за обврските. Морате да бидете доволно отворени за нови идеи и соработка.  

Љубов -  Премногу сте строги кон партнерот, се плашите да не сте повредени повторно. Размислете за емоциите.

Здравје – Можен е стомачен вирус.         

Водолија

Работа   - Не заборавајте на деталите кои морате да ги доведете во ред. Поправете ја својата финансиска ситуација.    

Љубов -  Партнерот се однесува солидно и има подобар пристап од претходно. Имате голема љубов и поддршка.    

Здравје – Немате проблеми.    

Риби

Работа – Не покажувате голем интерес за тоа што се случува на работа. Вашите соработници постојано ви наоѓаат грешки.

Љубов – Не сте расположени за многу љубов. Не очајувајте.          

Здравје – Тензија и стрес.