Дневен хороскоп за 25 април

Убав ден за сите хороскопски знаци.

Овен

Можно е да не ја добиете поддршката која ви е потребна за да реализирате некои важни обврски на работа. 

Ве очекува интересно познанство со личност која ќе ви покаже дека сака повеќе од авантура.

Проблеми со зглобовите. 

 

Бик

Можни се недоразбирања со колегите. Немојте да бидете тврдоглави. 

Ќе запознаете интересна личност која ќе ви покаже дека има искрени чувства кон вас. 

Проблеми со алергии. 

 

Близнаци

Ве очекува неповолен ден па подобро е да не градите високи очекувања. 

Љубовта нема да цвета денеска. Држете се подалеку од саканата личност. 

Лошо варење на храната. 

 

Рак

Имате поголеми трошоци, но ќе успеете да излезете на крај. 

Често размислувате на личноста која ви се допаѓа. Потребен ви е оригинален начин како да и пријдете. 

Намалете го внесот на алкохол. 

 

Лав

Исходот на ситуацијата на работа не зависи само од вас, туку од повеќе фактори. Не го заборавајте тоа. 

Добро се чувствувате со саканата личност и вашиот однос се развива. 

Пад на енергијата. 

 

Девица

Ќе успеете да остварите некаква цел која себеси сте си ја задале на полето на работата. Ќе се чувствувате добро поради тоа. 

Ве очекува возбудлива ситуација со партнерот. Убав, романтичен и нежен ден. 

Вежбајте повеќе. 

 

Вага

Ве очекува поволен ден во кој ќе успеете да ги остварите сите планови. 

Добивате внимание од саканата личност. Врската се развива и станува сериозна. 

Чувствителен ви е стомакот. 

 

Шкорпија

Ве очекува стабилна ситуација на полето на работата.  Околностите се добри. 

Лесно го покажувате својот интерес и подготвени сте за нешто повеќе со личноста која ви одговара. 

Одлична здравствена состојба. 

 

Стрелец

На работа ќе бидете позитивно изненадени и ќе успеете да завршите голем дел од работата. 

И верувате на личноста со која сте во врска. Вашиот однос е добар и стабилен. 

Одлично е здравјето. 

 

Јарец

Ако сакате промени на работа, ќе биде потребно малку да се ангажирате за да ги остварите. 

Вашата врска ви е на прво место. Сакате максимално да се посветите на тоа. 

Низок крвен притисок. 

 

Водолија

Верувате во себе и во својата способност, а вашиот позитивен став може да ве однесе далеку. 

Ако се впуштите во врска со личноста која е зафатена, морате да бидете подготвени за тоа да имате некои проблеми. 

Избегнувајте пороци.

 

Риби

Денот е одличен за работа. Пред вас е добар ден за нови цели и проекти. 

Односот со личноста со која флертувате е променлив и не сте сигурни во која насока се движите. 

Здравјето е добро. 

Dunk Low Pro Sb Loden Dark Black Loden 304292-301