Биковите се во непријатна ситуација со Шкорпиите, Раковите заљубени во Лавовите, Вагите строги, а Јарците точно знаат што сакаат.

Ова е хороскопот за 18 јули.

Овен

Работа – Одлична комуникација со Близнаците, кои отворено ве поддржуваат пред сите колеги.

Љубов –Доколку сте заљубени во една Девица, не се откажувајте. Ве очекува успех.

Здравје – Солидно

Бик

Работа – Чувајте ги парите, бидејќи ве очекуваат повеќе трошоци од вообичаено.

Љубов – Можно е да имате непријатности во текот на денот доколку сте во љубов со Шкорпија. Можни се раскинувања на долги врски.

Здравје – Стрес и тензија.

Близнаци

Работа – Не се откажувајте од целта на која долго размислувате. Имате кому да се обратите за помош, не го заборавајте тоа.

Љубов – Ќе донесете клучна одлука во последен момент, која може да биде погубна за вас.

Здравје – Нервозни сте.

Рак

Работа – Доколку имате застарени методи на работа, добро е да ги промените со време. Свртете се кон подобри идеи, денеска.

Љубов – Заљубени сте во Лав, но не ве очекува ништо конкретно во текот на денешниот ден.

Здравје – Стомачни вируси.

Лав

Работа – Соработката со еден Јарец не ви е плодна. Склони сте кон чести промени во работата.

Љубов – Денес ве очекуваат конкретни убави работи во однос на личноста која ви се допаѓа. Ви посакуваме успех.

Здравје – Лошо поставен ви е срцевиот мускул.

Девица

Работа – Денеска ве очекува потпишување на важен договор, а со тоа и подобрување на финансиите.

Љубов – Излегувајте почесто, само така ќе запознаете подобра личност.

Здравје – Внимавајте на исхраната.

Вага

Работа – Имате ригидни ставови на работното место и не се впуштате во поголема расправа. Покажете малку ентузијазам и отвореност во соработката.

Љубов – Можни се тешкотии на ова поле. Изборете се за нешто подобро.

Здравје – Проблеми со бубрезите.

Шкорпија

Работа – Имате силна намера да успеете во тоа што го сакате. Солидно расположени сте и тоа ќе ви даде сила и енергија да го постигнете тоа што  го посакувате.

Љубов – Енергијата ви е полоша од вообичаено. Пребродете го овој ден.

Здравје – Направете рутински проверки.

Стрелец

Работа – Сакате да примените одлични идеи. Имате дури и поддржувачи во тоа. Сакате потполно нов работен амбиент.

Љубов – Ако имавте мали непријатности со партнерот, не очајувајте. Тоа е за подобро.

Здравје – Добар имунитет.

Јарец

Работа – Тешкотиите се од минлив карактер. Не дозволувајте тоа да ви влијае на расположението.

Љубов  - Партнерот ви ги покажува емоциите, но вие сте тие кои треба да го направат главниот потег.

Здравје – Проблеми со психата.

Водолија

Работа – Соработката со една Девица е одлична денес. Пробајте да се снајдете на полето на финансии.

Љубов – Не се впуштајте во врска која само ќе ве замори.

Здравје – Добро.

Риби

Работа – Ќе имате неколку решенија кои ќе бидат во ваша полза. Ова е добар работен ден.

Љубов – Сакате слобода и уживате во тоа. Повлекувањето во самотија ќе ја подобри врската.

Здравје – Зголемен стрес.