Биковите се трпеливи, Раковите губат контрола, Лавовите и Девиците се во љубов, Водолиите во супер расположение.

Ова е денешниот хороскоп за 17 јули.

Овен

Работа – Денес ќе донесете важни одлуки поврзани со работата. Чувствувате замор веќе некое време и сакате да почнете да уживате.

Љубов – Немојте да правите големи промени и не влегувајте во конфликти без потреба. Покажете ја својата зрелост денеска.

Здравје – Имате бес во себе, што прави да сте под голем стрес.

Бик

Работа – Имате целосно право да се опуштите и барате повеќе. Ќе морате да имате сериозен разговор со своите надредени, бидејќи следат промени на вашата работа.

Љубов – Покажувате доза трпение во однос на љубовта. Сепак, не сакате да се поставите отворено кон другата страна, што создава бес кај нив.

Здравје – Грлото ви е чувствително.

Близнаци

Работа – Време е да почнете да размислувате за паричниот прилив кој подолго време веќе го очекувате. Морате да се водите од ентузијазмот и да престанете со песимизмот кој ве оптеретува некое време.

Љубов – Премногу сте индивидуалисти и да бидете во врска ви е тешко. Имате некои свои идеи, кои се чудни за другата страна.

Здравје – Солидно

Рак

Работа – Доколку се одлучите за партнерски однос, важно е да бидете многу отворени и колегијални. Не се плашете од ризици.

Љубов – Пробувате да оставите впечаток на некоја личност, но можни се несогласувања со неа.

Здравје – Нервозни сте.

Лав

Работа – Имате одлични аспекти на полето на работата. На вас е да се свртите кон позитивно размислување и да го постигнете тоа што одамна го сакате.

Љубов – Сакате сами да го поминете овој ден и да размислите добро. Направете го тоа.

Здравје – Ви треба повеќе сон.

Девица

Работа – Не се откажувајте од тоа нешто конкретно да заработите за себе. Добри прилики ве очекуваат денеска.

Љубов – Доколку сте во врска со Лав, можете да бидете безгрижни бидејќи многу сте сакани и почитувани.

Здравје – Немате поголеми проблеми.

Вага

Работа – Доволни сте наоружани со знаење во областа во која сакате да напреднете. Ќе го постигнете тоа денеска.

Љубов – Ви следи пријатна средба со личност која ви се допаѓа некое време. Доколку е Стрелец, ве очекуваат убави моменти.

Здравје – Ве боли кичмата, внимавајте.

Шкорпија

Работа – Другите на работа ве доживуваат како мудрец и тоа ви годи. Односите со колегите се одлични.

Љубов – Вашата страст е поголема од вообичаено. Искористете го тоа. Една личност веќе подолго време ве набљудува, а можно е денес да ви ги покаже чувствата.

Здравје – Болки во стомакот и желудникот.

Стрелец

Работа – Конечно излегувате од лош приод и нема да се жалите. Подгответе се за нов почеток.

Љубов – Оние кои се во брак ги очекуваат мали проблеми. Сепак, доаѓа до затоплување на односите вечерва.

Здравје – Проверете ја крвната слика.

Јарец

Работа – Уште се чувствувате тешко и заморено и не сакате да си признаете дека сакате многу повеќе од оваа ситуација во која се наоѓате.

Љубов – Се чувствувате безлично и лошо. Морате да го подобрите квалитетот на живеење, а со тоа и љубовта.

Здравје – Одмарајте.

Водолија

Работа – Се чувствувате одлично на работа. Можеби ќе имате изненадни гости, па добро е да ги дочекате како што треба.

Љубов – Се чувствувате како партнерот да заборава на вас.

Здравје – Спортувајте.

Риби

Работа – Ќе имате одличен став и ќе покажете дека заслужувате повеќе. Ако чувствувате дека не сте разбрани, не се расправајте, туку зборувајте со надредените.

Љубов – Чувствителни сте на критики и не сакате да учествувате во поголеми расправии. Не е лоша идеја да размислите малку.

Здравје – Можни се главоболки.